ART / Oil paintings / Oil painting 15396362
nr 1539 6362
Bror Hillgren
(1881-1955), Sverige
Bror Hillgren (1881-1955), Sweden. Porträtt föreställande handlanden Henrik Wass, född 1856 i Tierp. Signerad B Hillgren. Oil on panel, 54x44 cm, outer dimensions including frame: 80x70 cm,
OIL PAINTING, Porträtt föreställande handlanden Henrik Wass, född 1856 i Tierp. Signerad B Hillgren. Olja på pannå, 54x44 cm, yttermått inklusive ram: 80x70 cm
Bror Hillgren, Swedish painter and draughtsman, born 1881, dead 1955.
SEK 250
Monday May 8 2023
at 19:35:49
100 kr
150 kr
200 kr
Bror Hillgren
Read more about Bror Hillgren